Prezentarea Traseului pentru Festivalul Sporturilor Montane "Transalpin"

In data de 12 Mai 2012 membrii Asociatiei Drumetii Montane s-au deplasat la Obarsia Lotrului pentru a studia starea traseului pe care se va desfasura Festivalului Sporturilor Montane "Transalpin" si pe care participantii vor trebui sa-l strabata. Ruta pe care am urmat-o a fost urmatoarea: Cabana Obarsia Lotrului > Pasul Groapa Seaca > Saua Huluzului > Vf. Gaurii > Curmatura Tiganilor > Vf. Piatra lui Rus > Saua Piatra Taiata > L. Zanoaga > L. Calcescu > Cabana Obarsia Lotrului
Pentru a vedea cateva fotografii din aceasta tura faceti click pe urmatorul link: http://drumetiimontane.ro/galerie-foto/activitati-2012/traseul-festivalu...
Asociatia Drumetii Montane a fost sprijinita de catre Fundatia Guard Forest, Inscriptionari-textile.ro, TehnoPlus Industry, Biroul de Avocatura Cuculis si Asociatii, Goprint.ro, Ch-Center.ro Televiziunea de Turism Travel Mix, Miscare de Sanatate (Radio Romania).