Iarna pe ulita 13 - 15 februarie

Asociatia Drumetii Montane participa in perioada 13 - 15 februarie la evenimentul IARNA PE ULITA, eveniment ce se va desfasura la Hotel Traian in statiunea Calimanesti - Caciulata din Judetul Valcea.

Participa si tu alaturi de noi ! Vezi detalii > click aici <

Dragi prieteni,

Va invitam alaturi de noi intr-o noua aventura plina de surprize.

Asociatia de Turism Gaska Bucuresti organizeaza in perioada 13 - 15 februarie 2015,

in statiunea Caciulata – Hotel Traian prima editie de concursuri in cabana denumita

IARNA PE ULITA.

PROGRAM Vineri  13 februarie 2015

12:00 – pana la ultimul sosit – Primirea participantilor la Hotel Traian

20:00 – 20:30 – Sedinta tehnica

20:30 – 21:30 - Cina

21:45 – 23:00 – Prezentari slide–show

incepând cu ora 23.00, cântece si jocuri de cabana

Sambata 14 februarie 2015

08:00 – 10:00 – Mic dejun

09:30 – 11:30 – Afisarea lucrarilor de fotografie si afis ecologic.

10:30 - Orientare turistica surpriza (probe surpriza necompetitionale si distractive)

12:00 – 16:00 – Jurizarea afisabilelor

15:00 - Incheierea probei de orientare turistica surpriza

15:30 – Program liber (piscina, fotbal, whist ...)

19:30 – Afisarea rezultatelor partiale

20:30 – 21:30 - Cina

22:00 – Concurs de dans (petrecere in pijamale)

Duminica 15 februarie 2015

08:00 – 10:00 – Mic dejun

09:30 – Afisarea rezultatelor finale

12:00 – 13:30 – Festivitatea de premiere (cu pupaturi si poze)

13:30 – Predarea camerelor si defluirea participantilor

REGULAMENT

Concursul este deschis tuturor cluburilor si asociatiilor de turism sportiv  precum si celor

care doresc sa participe chiar daca nu fac parte dintr-o asociatie si va cuprinde urmatoarele probe:

–             Fotografie - 6 fotografii color, marimea minima A4 - marimea maxima A3. Setul de 6 fotografii va cuprinde momente din Campionatul de Turism Sportiv Stafeta Muntilor 2014.

–             Afis ecologic - 1 lucrare marimea A3 .

–             Slide-show – minim 30 de fotografii pe fond muzical, a carui durata sa fie de maxim 5 minute. Prezentarile sa fie ppt, pps sau exe compatibile Office XP, Office 2007 si se recomanda sa nu depaseasca 100MB; Rugam cluburile sa aduca prezentarile pe memory stick-uri USB, CD-DVD si sa aiba ca varianta de rezerva, trimiterea slide show-ului pe mail: Ordinea intrarii in concurs va fi stabilita prin tragere la sorti in timpul probei.

–             Concurs de dans:  se va dansa pe mai multe ritmuri muzicale, melodiile fiind variate;  primele melodii vor fi eliminatorii, necesitând cateva pauze pentru jurizare, perechile mai putin

pregatite fiind eliminate; costumul de pijama obligatoriu.

–             Orientarea Turistica Surpriza:  se va participa pe echipe formate din 3 sportivi, fara limita de vârsta si sex; fiecare echipa trebuie sa detina un telefon mobil sau un aparat foto/video care sa poata filma si efectua poze;  pentru a ajunge de la un post la celalalt, vor trebui trecute anumite obstacole. Toti membrii echipei sunt obligati sa treaca prin aceste incercari, singuri sau cu

ajutorul echipei;  daca unul din membrii echipei abandoneaza sau nu trece de acele incercari din traseul de orientare, echipa este descalificata; concursul este câstigat de catre echipa care demonstreaza cel mai dezvoltat spirit de echipa, cel mai bun punctaj, un nivel de originalitate ridicat si membrii echipei reusesc (prin diverse metode mai mult sau mai putin conventionale) sa treaca de toate obstacolele cu totii.

ATENTIE !

Programul si regulamentul pot suferi modificari in functie de numarul participantilor si desfasurarea probelor.

CAZARE

La Hotel Traian, din statiunea Caciulata, astfel:

- Costul unui sejur este de 150 RON/persoana si cuprinde: 2 nopti de cazare in camera dubla, mic dejun si cina,  acces la piscina termala a hotelului gratuit.

- Cazarea se va asigura in limita locurilor disponibile, in ordinea confirmarilor.

Pentru o buna organizare a intregii manifestari organizatorii cer confirmarea cat mai rapida a numarului de participanti din partea fiecarui club/grup si plata anticipata a unui avans de 75 Lei in contul: RO27OTPV110000266014RO02 deschis la SUC. BUCURESTI OTP BANK ROMANIA pe numele Alexandru Savulescu pana sambata 31.01.2015 cu mentiunea “avans cazare”

Confirmarea participarii – platii, inclusiv a numarului de persoane din partea fiecarui club, se va face intre 10 ianuarie – 31 ianuarie 2015.

E-mail: catalinmitu@yahoo.com sau luiza.tanasie@gmail.com

Telefon: 0722 536 716 – Catalin Mitu sau 0723 652 101 Luiza Tanasie.

Cai de acces

● Hotelul este situat in centrul statiunii  Calimanesti- Caciulata, str. Calea lui Traian nr. 559, judetul Vâlcea.

Pentru mersul autobuzelor – microbuzelor, din principalele orase ale tarii, consultati site-ul:  www.autogari.ro si veti gasi toate informatiile necesare.

Va asteptam cu drag!

PARTICIPAREA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE!