Asociatia "Drumetii Montane" RECRUTEAZA VOLUNTARI IN PR,MARKETING, DESIGN

Esti pasionat/pasionata de PR, MARKETING, DESIGN? Te asteptam in echipa noastra ca voluntar.

Cum trebuie sa procedezi:

Alegi un domeniu de activitate sau mai multe si ne trimiteti CV-ul tau pe contact@drumetiimontane.ro pana pe data de 1 noiembrie iar noi in cel mai scurt timp te contactam.

Despre Asociatia "Drumetii Montane"

Asociatia Drumetii Montane s-a nascut din dorinta de a face acel CEVA despre care toti vorbim ca trebuie facut, dar niciodata nu intreprindem pasul urmator... s-a nascut pe creasta Parangului, in padurile Valcanului si pe malurile apelor din Retezat, s-a nascut cu speranta ca vom fi raspunsul la intrebarea: CINE?

mai multe despre noi gasiti aici: http://www.asociatia.drumetiimontane.ro

CERINTE MARKETING:

- Implementeaza planuri de marketing: promotii, afise, fisiere de preturi, identificarea solutiilor optime de promovare).

- Realizeaza cercetari de piata;

- Propune actiuni de promovare (media, pagina web, facebook);

- Cunoasterea pietei media;

- Cautare de parteneri / sustinatori. - Realizeaza activitati de promovare online;

CERINTE DESIGN:

- Talent, creativitate, imaginatie;

- Bun cunoscator al pachetului Adobe, Corel Draw

- Foarte bune cunostinte despre creatie publicitara (pliante, brosuri, bannere, afise, etc)

- Inclinat spre atentie la detalii si acuratete;

- Sa fie capabil si dedicat in a se ocupa de imaginea organizatiei;

- Realizarea unor materiale de prezentare similare pentru evenimente si parteneri.

CERINTE PR:

- Cunostinte foarte bune de limba romana (exprimare cursiva si concisa in scris);

- Pasiune pentru scrisul online;

- Capacitatea de a dezvolta descrieri pentru evenimente/activitati, sau de a transforma texte lungi in descrieri concise.

- Capacitate de a cauta pe internet informatie relevanta;

- Rapiditate, rigurozitate, organizare, pro-activa, capabil(a) sa se incadreze in deadline-uri scurte;

- Adaptabila intr-o echipa tanara.

BEFEFICII:

- Contract de voluntariat;

- Castigare experienta in domeniul PR, Marketing, Design;

- Se acorda scrisoare de recomandare;

- Mediu de lucru profesionist, in cadrul unei echipe tinere ce iti poate oferi suport in asimilarea unor cunostinte solide in domeniu.

- Lucrati alaturi de echipa Marketing Romania - www.marketingromania.ro