Asociatia Drumetii Montane in cadrul programului „Sa stii mai multe, sa fii mai bun!”

Asociatia Drumetii Montane in cadrul programului „Sa stii mai multe, sa fii mai bun!”


      Cu ocazia programului „Sa stii mai multe, sa fii mai bun!” ce s-a desfasurat in perioada 01 – 05 aprilie 2013, Asociatia Drumetii Montane a organizat diverse activitati in scolile Gorjene, unde elevii participanti la activitatile asociatiei au putut invata despre mediul inconjurator, animale, turismul romanesc, activitatile asociatiei, echipamentul minim obligatoriu pe care trebuie sa il avem intr-o drumetie, trusa de prim ajutor, jocuri creative, plus multe altele.


     Scolile implicate in aceste activitati au fost: Scoala Gimnaziala Sf. Nicolae reprezentata de doamna Giga Mihaela, Scoala Gimnaziala „Voievod Litovi” reprezentata de domnul Florescu Cristian si  Colegiul Gheorghe Tatarescu Rovinari reprezentat de catre doamna Pieptan Daniela.


     Asociatia “Drumetii Montane” este formata din tineri pasionati de munte, natura, eco-turism si protectia mediului. Daca doriti sa faceti parte din echipa noastra ne puteti contacta accesand  site-ul www.drumetiimontane.ro, unde, de asemenea veti putea studia detaliat activitatile pe care le-am desfasurat pana in prezent.


     Va asteptam cu mult drag sa va avem alaturi ca parte a unei experiente pline de candoare si entuziasm!

Asociatia “Drumetii Montane” este sprijinita in prezent de CH-Center Hosting, Biroul de Avocatura Cuculis si Asociatii, Green Smoke, Belkin International, Craimont, Doppelherz, IBU Publishing, Just t, O&R Bacau, MinorSwing, Mozartinno, Euro Park, Casa Bobo Baia de Fier, Vector Di Sign SRL.Distribuie acest articol:

Vreau să fiu voluntar!

Dacă ți-ai făcut un stil de viață din activitățile eco-sportiv-turistice te așteptăm alături de noi!

ÎNSCRIE-TE!

Plecăm la drum lung cu încrederea că vom reuși să-i educăm pe cei de lângă noi într-un spirit verde și cu dorința de a face cât mai multe acțiuni pentru a proteja natura în toate formele sale.

Facebook