Activitati de vara cu Asociatia Drumetii Montane

V-ati saturat de oras? Doriti sa petreceti un weekend alaturi de ASOCIATIA DRUMETII MONTANE unde puteti participa gratuit la activitati precum: drumetie, escalada, orientare , foc de tabara si alte probe surpriza?
Va asteptam la unul din evenimentele de mai jos unde se va participa cu numele de JNEPENII ( un grup mare de persoane din toata tara ):
La aceste evenimente participa peste 200 de persoane din toata tara si nu se percep taxe de participare.
DATA EVENIMENT 6 - 8 septembrie 2013
Loc de desfasurare: M-tii Postavaru, zona Cheile Rasnoavei, Orasul Rasnov, Judetul Brasov
Cai de acces: Accesul in Cheile Rasnoavei se face din Drumul National 73A Predeal - Rasnov, pe un drum carosabil, care se ramifica la dreapta, spre est, in zona amenajarilor turistice de la  kilometrului 20.
TABARA DE CORTURI
DATA EVENIMENT 13 - 15 septembrie 2013
Loc de desfasurare: Muntii Sureanu , cu tabara de corturi amplasata la Gura Popii in amonte de cabana Lunca Florii – Muntii Sureanu, Hunedoara .
Cai de acces: Din fata - stinga Primariei Petrila, Jud. Hunedoara pe strada Taia ( valea Taia ) la 8 km.
TABARA DE CORTURI
AVETI NEVOIE DE:
CORT , SAC DE DORMIT, IZOPREN, BOCANCI
CE FACEM ACOLO?
Participam la diverse activitati: orientare , drumetie, teste teoretice, escalada, foc de tabara, ne facem noi prieteni, activitati surpriza ..... sau ca spectator ( nicio activitate nu este obligatorie ).
Poze gasiti aici: https://www.facebook.com/asociatiadrumetiimontane/photos_albums
CINE POATE PARTICIPA?
Oricine, indiferent de varsta.
REFERITOR LA TRANSPORT, MANCARE , CAZARE?
Fiecare participant, membru isi plateste singur transportul, in tabara fiecare ajunge cu ce poate (masina personala, tren, autocar, etc ).
Mancarea: fiecare isi aduce de acasa ceea ce crede el/ea ca poate sa manance (conserve, etc ).
Cazare: Este tabara de corturi si se va sta cu cortul, insa daca nu sunteti obisnuit/a cu cortul puteti sa va interesati in zona respectiva ce pensiuni au camere disponibile.

Daca doriti sa participati la unul din eveniment va invitam sa luati legatura cu un reprezentant ASOCIATIA DRUMETII MONTANE.
Email: alex@drumetiimontane.ro
Cu stima,