Seminarul national „Femeia europeana, mit sau realitate?”

Asociatia pentru Dezvoltare Comunitara Nehoiu din Judetul Buzau  a organizat in perioada 31 august - 02 septembrie 2013 Seminarul national „Femeia europeana, mit sau realitate?”, in orasul Nehoiu unde Asociatia Drumetii Montane a participat ca invitat.

Seminarul face parte din proiectul "Femeia europeana, mit sau realitate?"  pentru care asociatia a obtinut finantare din Programul Uniunii Europene "Tineret in actiune", prin Sub-Actiunea 5.1 – Intalniri ale tinerilor si ale responsabililor de politici de tineret.

In cadrul seminarului au fost invitate femei de succes in antreprenoriat, care au reusit sa-si faca propriile afaceri in mediul rural cu fonduri/ resurse europene, pentru a fi modele de buna practica in cadrul dezbaterilor.