Expozitie de fotografie in centrul orasului Targu Jiu, 20 aprilie, 2012

Punctul de informare privind Festivalul Sporturilor Montane “Transalpin” , in centrul Municipiului Targu Jiu a avut ca scop principal promovarea si popularizarea turismului sportiv ca modalitate eco de petrecere a timpului liber, ridicarea nivelului de cunoastere a potentialului turistic dezvoltat de existenta rutei ”Transalpina”, educarea societatii intr-un spirit verde – prin implicarea in activitati medio-protective, dar si promovarea Transalpinei.

Cu acesta ocazie membrii asociatiei au facut si o mica expozitie de fotografie cu peisaje ce se regasesc pe ruta “Transalpina”, astfel trecatorii au putut vedea maretia locurilor din aceasta zona.