Cros Montan pe Cheile Sohodolului - 5 Iunie

Administratia Ariei Naturale Protejate ROSCI0129 Nordul Gorjului de Vest in parteneriat cu Agentia pentru Protectia Mediului Gorj,  Asociatia "Drumetii Montane" si Asociatia pentru Turism, Sport si Ecologie Hai – Hui Targu – Jiu au pus bazele acestei actiuni, invitand pentru participare la cros aproape toate scolile din judet.

La acest eveniment au participat peste 160 de persoane. Actiunea se doreste sa promoveze in randul tinerilor un stil de viata sanatos, cat mai aproape de natura, in care sportul sa ocupe un loc principal.