Iarna pe Ulita - 24 - 26 februarie 2017 - in statiunea Sarata Monteoru – Hotel Ceres

Dragi prieteni, Vă invităm alaturi de noi intr-o nouă aventură plina de surprize.

Asociaţia de Turism Gaşka Bucureşti organizează în perioada 24 - 26 februarie 2017, în staţiunea Sărata Monteoru – Hotel Ceres cea de-a III a ediţie de concursuri în cabană denumită IARNA PE ULITA.

24 februarie 2017

12:00 – până la ultimul sosit – Primirea participanţilor la Hotel Ceres

20:00 – 20:30 – Şedinţă tehnică

20:30 – 21:30 - Cina

21:45 – 23:00 – Prezentări slide–show

începând cu ora 23.00, cântece şi jocuri de cabană

Sambata 25 februarie 2017

08:00 – 10:00 – Mic dejun

09:30 – 11:30 – Afişarea lucrărilor de fotografie şi afiş ecologic.

10:30 - Orientare turistică surpriză (probe surpriză necompetiţionale şi distractive)

12:00 – 16:00 – Jurizarea afişabilelor

15:00 - Încheierea probei de orientare turistică surpriză

15:30 – Program liber (piscina, whist ...)

19:30 – Afişarea rezultatelor parţiale

20:30 – 21:30 - Cina

22:00 – Concurs de dans (petrecere rock and roll)

Duminica 26 februarie 2017

08:00 – 10:00 – Mic dejun

09:30 – Afişarea rezultatelor finale

12:00 – 13:30 – Festivitatea de premiere (cu pupături şi poze)

13:30 – Predarea camerelor şi defluirea participanţilor

REGULAMENT

Concursul este deschis tuturor cluburilor şi asociaţiilor de turism sportiv precum si celor care doresc să participe chiar dacă nu fac parte dintr-o asociaţie şi va cuprinde următoarele probe:

– Fotografie - 6 fotografii color, mărimea minimă A4 - mărimea maximă A3. Setul de 6 fotografii va cuprinde peisaje de iarna

– Afiş ecologic - 1 lucrare mărimea A3 .

– Slide-show – minim 30 de fotografii pe fond muzical, a cărui durată să fie de aproximativ 5 minute. Prezentările să fie ppt, pps sau exe compatibile Office XP, Office 2007 şi se recomandă să nu depăşească 100MB;

Rugăm cluburile să aducă prezentările pe memory stick-uri USB, CD-DVD şi să aibă ca variantă de rezervă, trimiterea slide show-ului pe mail:

Ordinea intrării în concurs va fi stabilită prin tragere la sorţi în timpul probei.

– Concurs de dans

- se va dansa pe mai multe ritmuri muzicale, melodiile fiind variate

- primele melodii vor fi eliminatorii, necesitând cateva pauze pentru jurizare, perechile mai puţin pregătite fiind eliminate

- costumul de rock and roll obligatoriu.

– Orientarea Turistica Surpriză

- se va participa pe echipe formate din 3 sportivi, fără limită de vârstă şi sex

- fiecare echipa trebuie sa detina un telefon mobil sau un aparat foto/video care sa poata filma si efectua poze.

- pentru a ajunge de la un post la celălalt, vor trebui trecute anumite obstacole.

Toţi membrii echipei sunt obligaţi să treacă prin aceste încercări, singuri sau cu ajutorul echipei

- dacă unul din membrii echipei abandonează sau nu trece de acele încercări din traseul de orientare, echipa este descalificată

- concursul este câştigat de către echipa care demonstrează cel mai dezvoltat spirit de echipă, cel mai bun punctaj, un nivel de originalitate ridicat şi membrii echipei reuşesc (prin diverse metode  mai mult sau mai puţin convenţionale) să treacă de toate obstacolele cu toţii

ATENŢIE !

Programul şi regulamentul pot suferi modificări în funcţie de numărul participanţilor şi desfăşurarea probelor.

CAZARE

La Hotel Ceres, din staţiunea Sarata Monteoru, astfel:

- Costul unui sejur este de 190 RON/persoana şi cuprinde: 2 nopţi de cazare în cameră dublă, mic dejun şi cina, acces la piscina hotelului gratuit.

- Pentru copiii intre 5 si 14 ani se plateste pat suplimentar 20 lei/zi, iar daca se doreste si demipensiune - 25 lei/zi

- Cazarea se va asigura în limita locurilor disponibile, în ordinea confirmărilor.

Pentru o buna organizare a intregii manifestari organizatorii cer confirmarea cat mai rapida a numarului de participanti din partea fiecarui club/grup si plata anticipata a unui avans de 100 Lei

in contul: RO29INGB0000999900514974

pe numele Mitu Florin Catalin pana sambata 04.02.2017 cu mentiunea “avans cazare”

Confirmarea participării – plăţii, inclusiv a numărului de persoane din partea fiecărui club, se va face:

E-mail: catalinmitu@yahoo.com sau luiza.tanasie@gmail.com

Telefon: 0722 536 716 – Catalin Mitu sau 0723 652 101 Luiza Tanasie.

Vă aşteptăm cu drag!

PARTICIPAREA SE FACE PE PROPRIE RĂSPUNDERE!