Expozitie de fotografie in centrul orasului Targu Jiu

Asociatia „Drumetii Montane” a amplasat in data de 20 aprilie, 2012 in centrul Municipiului Targu Jiu un punct de informare privind Festivalul Sporturilor Montane “Transalpin” ce are ca scop principal promovarea si popularizarea turismului sportiv ca modalitate eco de petrecere a timpului liber, ridicarea nivelului de cunoastere a potentialului turistic dezvoltat de existenta rutei ”Transalpina”, educarea societatii intr-un spirit verde – prin implicarea in activitati mediu-protectiva, dar si promovarea  Transalpinei. Concomitent  s-a tras un semnal de alarma la adresa cetatenilor, aceasta ruta riscand sa devina un tomberon, e nevoie de educatie intr-un spirit  verde - participarea la cat mai multe activitati de mediu fiind necesara.
    Cu acesta ocazia membrii asociatiei au facut si o mica expozitie de fotografie cu peisaje ce se regasesc pe ruta “Transalpina”, astfel trecatorii au putut vedea cat de frumoase sunt locurile din aceasta zona.
    Dorim sa multumim Primariei Municipiului Targu Jiu pentru sprijinul acordat in realizarea acestei actiuni.
    Daca doriti sa aflati mai multe detalii sau sa va inscrieti in unul din evenimente, sunteti invitati sa accesati site-ul festivalului www.festivalul-transalpin.drumetiimontane.ro
    La acest festival nu se percepe taxa de participare.
    Cei care vor participa in perioada 20 – 22 IULIE 2012 la Festivalul Sporturilor Montane “Transalpin” vor fi recompensati cu premii ce insumeaza peste 5000 euro, oferite de catre sponsorii nostri: Inscriptionari-textile.ro, TehnoPlus Industry, Biroul de Avocatura Cuculis si Asociatii, Goprint.ro, PromotionaleRomania.Ro, Powerball-Romania.com, JocShop.Ro, Lafarge Romania, Craimont.ro, Ibupublishing.ro, Vectords.ro, Ch-center.ro, Cupe-medalii.ro, Minorswing.ro.
    Parteneri in organizarea festivalului sunt: Televiziunea Travel Mix, Miscare de Sanatate (Radio Romania), Cabana Obarsia Lotrului, Fundatia Guard Forest, Salvamont Hunedoara, Salvamont Valcea, Inspectoratul de Jandarmi Hunedoara, Inspectoratul de Jandarmi Valcea, Primaria Municipiului Targu Jiu, Transalpina.biz